Proposal talk:Clubs for 0.5 mil. & 100 thousand articles Wikipedias/pl

Page contents not supported in other languages.
From Strategic Planning

Wyjaśnienia

Wpisałem tę propozycję na zasadzie pomysłu idei, którą można rozbudowywać, dodatkowo uzasadniać, itp. Myślę, że do pełnego ruszenia takiego projektu i tak będzie potrzebne w jakiejś formie namaszczenie z "góry" (centrali). Ale poprzez rozwijanie, popieranie, tłumaczenia tej propozycji można też pewną presję na "górę" wywierać.


Uważam, że nie trzeba obawiać się jakichś wielkich kosztów międzynarodowych spotkań w ramach klubów. Mogą to być przynajmniej po części spotkania na wpół formalne. Na zasadzie - ktoś jedzie (w swoich celach) do innego kraju, przy okazji kontaktuje się z "tubylcami", może ktoś jeszcze dojedzie z pobliskich "sąsiadów", i już jest spotkanie w ramach klubu. O czymś tam dyskutują, do jakichś wniosków dojdą, jakieś propozycje zgłoszą; a potem zrobi się z tego sprawozdanie, które umieści się w odpowiedniej kategorii "Spotkania" (czy coś podobnego), i tak to może "lecieć". Jakieś korzyści z takich spotkań i dyskusji na pewno wypłyną, inni z tych sprawozdań wyciągną nowe wnioski, wpadną na nowe pomysły, uruchomią odpowiednie działania....

Oczywiście mogą to być również specjalnie aranżowane spotkania, np. parę ludków z Niemiec, Holandii i Francji chce się spotkać; jaki to dla nich problem - przejechać się trochę samochodem, poznać się, pogadać, coś ustalić, może i przy okazji zabalować :)


Całość mogłaby być koordynowana na Meta-Wiki, w odpowiednich kategoriach. Widziałbym takie kategorie (platformy) wymiany informacji:

  • Ogólna dyskusja nad całością funkcjonowania projektu z podkategoriami tematycznymi (konkretne działania, inicjatywy),
  • Spotkania; na początek z 2 podkategoriami:
    • bank informacji o planowanych wyjazdach uczestników w celu planowania i koordynacji spotkań,
    • sprawozdania ze spotkań,
  • Prośby o pomoc (merytoryczną, techniczną, finansową) - kategoria dla mniejszych wikipedii "z zewnętrz" klubu.

Wikipek 08:56, 30 September 2009 (UTC)Reply[reply]


Impact?