Proposal talk:Clubs for 0.5 mil. & 100 thousand articles Wikipedias/pl

From Strategic Planning

Wyjaśnienia

Wpisałem tę propozycję na zasadzie pomysłu idei, którą można rozbudowywać, dodatkowo uzasadniać, itp. Myślę, że do pełnego ruszenia takiego projektu i tak będzie potrzebne w jakiejś formie namaszczenie z "góry" (centrali). Ale poprzez rozwijanie, popieranie, tłumaczenia tej propozycji można też pewną presję na "górę" wywierać.


Uważam, że nie trzeba obawiać się jakichś wielkich kosztów międzynarodowych spotkań w ramach klubów. Mogą to być przynajmniej po części spotkania na wpół formalne. Na zasadzie - ktoś jedzie (w swoich celach) do innego kraju, przy okazji kontaktuje się z "tubylcami", może ktoś jeszcze dojedzie z pobliskich "sąsiadów", i już jest spotkanie w ramach klubu. O czymś tam dyskutują, do jakichś wniosków dojdą, jakieś propozycje zgłoszą; a potem zrobi się z tego sprawozdanie, które umieści się w odpowiedniej kategorii "Spotkania" (czy coś podobnego), i tak to może "lecieć". Jakieś korzyści z takich spotkań i dyskusji na pewno wypłyną, inni z tych sprawozdań wyciągną nowe wnioski, wpadną na nowe pomysły, uruchomią odpowiednie działania....

Oczywiście mogą to być również specjalnie aranżowane spotkania, np. parę ludków z Niemiec, Holandii i Francji chce się spotkać; jaki to dla nich problem - przejechać się trochę samochodem, poznać się, pogadać, coś ustalić, może i przy okazji zabalować :)


Całość mogłaby być koordynowana na Meta-Wiki, w odpowiednich kategoriach. Widziałbym takie kategorie (platformy) wymiany informacji:

  • Ogólna dyskusja nad całością funkcjonowania projektu z podkategoriami tematycznymi (konkretne działania, inicjatywy),
  • Spotkania; na początek z 2 podkategoriami:
    • bank informacji o planowanych wyjazdach uczestników w celu planowania i koordynacji spotkań,
    • sprawozdania ze spotkań,
  • Prośby o pomoc (merytoryczną, techniczną, finansową) - kategoria dla mniejszych wikipedii "z zewnętrz" klubu.

Wikipek 08:56, 30 September 2009 (UTC)Reply[reply]


Impact?