Call for action/pl

  From Strategic Planning


  W Wikimedii działają entuzjaści z całego świata. Ode lewej do prawej, Wikimedianie ze Szwecji, Izraela, Islandii, Chile, i Nowego Jorku.

  Wyobraź sobie świat, w którym każdy człowiek może swobodnie brać udział w tworzeniu zbioru całej wiedzy. To jest nasz cel.'


  Rozpoczął się ostatni miesiąc ważnego przedsięwzięcia mającego na celu wypracowanie 5-letniego planu działania dla ruchu Wikimedia przez otwartą dyskusję w ramach społeczności. Przez 11 miesięcy, ponad 1000 osób wniosło wkład do tej dyskusji, która zaczęła się burzą mózgów, a następnie przeszła w fazę opracowywania, długich dyskusji i analiz, a w efekcie ustaliliśmy kilka najważniejszych priorytetów i powstało mnóstwo pomysłów jak to osiągnąć.

  Na koniec najistotniejszym celem jest wcielenie wypracowanych założeń w życie. Na tej wiki dotyczącej strategicznego planowania w Wikimedii, przedstawiliśmy szczegóły tych założeń, które wpisują się w któryś z priorytetów. Chcielibyśmy zachęcić was do zaangażowania się i podjęcia się pracy nad którymiś z tych założeń. Kilka przykładów:

  Wikimedia może istnieć dzięki zaangażowaniu setek tysięcy osób z całego świata. Jeśli chcemy osiągnąć w ciągu najbliższych 5 lat założone priorytety, każdy musi się włączyć.

  Aby rozpocząć pracę nad którymś z założeń, przejdźcie na stronę główną, a jeśli macie jakieś pytania lub pomysły możecie je przedyskutować na stronie Village Pump. Można przedstawiać nowe pomysły, dyskutować lub zmieniać już istniejące oraz zgłosić się do pracy nad którymś z nich. Prosimy wejdź na stronę główną i dołącz do nas; twoja pomoc jest potrzebna w urzeczywistnieniu naszej wspólnej wizji: Wyobraź sobie świat, w którym każdy człowiek może swobodnie brać udział w tworzeniu zbioru całej wiedzy. To jest nasz cel.

  Dziękujemy.


  Z poważaniem,

  Michael Snow
  Michael Snow  Michael Snow
  Chair of the Board of Trustees,
  Wikimedia Foundation

  Jimmy Wales
  Jimmy Wales  Jimmy Wales
  Founder and Board Member,
  Wikimedia Foundation