Jump to content

Call for participation/Appeal letter/sk

From Strategic Planning

Please note: this text is ready for translation, but please do not distribute it yet.

Ťažko uveriť, že pred menej než desiatkou rokov, Wikipédia neexistovala. Dnes používa Wikipédiu každý mesiac 330 miliónov ľudí, čo z nej robí najčastejšie používaný online zdroj informácií. Za posledných 8 rokov vybudovali a udržujú rôzne projekty nadácie Wikimedia stovky tisíc dobrovoľníkov.

Napriek tomu, že sme dosiahli veľa, máme stále ešte ďaleko k dosiahnutiu našej vízie, kde každý človek môže voľne zdieľať súhrn všetkých poznatkov ľudstva. Ako môžeme stavať na našom úspechu prekonávať výzvy, ktoré pred nami ležia? Menej ako pätina ľudstva má prístup k internetu. Stovky tisíc dobrovoľníkov, ktorí dnes prispievajú do projektov Wikimedia nie sú plne reprezentatívnou vzorkou, ktorá by predstavovala rôznorodosť sveta. Pri práci na vytvorení celosvetového hnutia, ktoré bude zhromažďovať a zdieľať slobodné vedomosti si musíme vybrať z mnohých možností budúceho rozvoja.

Začíname rok trvajúci proces vývoja strategického plánu pre projekt Wikimedia. Zvlášť sa snažíme pochopiť:

  • Kto sme?
  • Kde chceme byť za päť rokov?
  • Ako pokračovať tak aby sme sa z dnešnej pozície do želanej?

Pomôžte nám nájsť odpovede na tieto otázky. Spoznajte ich a pochopte im, čo znamenajú pre naše ideály a hodnoty. Tu je päť spôsobov ako môžete pomôcť:

  • Vstúpte do operačnej skupiny. Organizujeme operačné skupiny, ktoré sa zaoberajú rôznymi témami a vytvárajú súbory odporúčaní, ktoré sú s nimi spojené. strategy:Požiadajte o účasť, alebo vytvorte vlastné dočasné skupiny.
  • Dajte nám vedieť ako môžete pomôcť. Ak ste odborníkom v niektorom z oborov, v ktorom pracujeme, strategy:pridajte sa do databázy odborníkov. Toto umožní pracovným skupinám a ďalším dobrovoľníkom osloviť vás s otázkami, na ktoré môžete odpovedať keď budete mať čas.
  • Zverejnite svoje myšlienky. Predložte návrh na strategy wiki a pomôž organizovať a zlepšovať návrhy, ktoré sú už tam. Uverejňuj myšlienky na svojom blogu, mailing listoch a sociálnych sietiach ako Identi.ca, Twitter a Facebook. Označte tieto príspevky #wikimedia alebo ich odkážte na strategy wiki aby ich mohli vidieť aj ostatní.
  • Poskytnite priestor pre diskusie. Pre rozvoj kvalitných plánov, potrebujeme širokú účasť. Operačné skupiny nemôžu hovoriť o budúcnosti nadácie Wikimedia s každým. Tu môžete pomôcť: Veďte diskusie o stratégii, osobne alebo online a publikujte závery na strategy wiki. Pre vedenie diskusií existujú šablóny a nástroje strategy:on the strategy Wiki.
  • Hovorte s nami. Dajte spätnú väzbu tímu strategického plánovania. Povedzte nám čo si myslíte, vaše nádeje, vaše obavy, vaše ciele v projektoch. Pridajte spätnú väzbu na strategy Wiki, pošlite e-mail na strategywikimedia.org.

Ak sa nemôžete zúčastniť, zvažujete príspevok pre tento vážny projekt? Príspevok priamo pomôže našim globálnym programom svetových vedomostí. Potrebujeme tiež dobrovoľníkov, ktorí prispievajú k našim projektom zlepšovaním technológií a podporou našej práce inými spôsobmi.

Toto storočie nám dáva úžasnú možnosť zmeniť našu civilizáciu a vytvoriť rovnaké príležitosti pre všetkých ľudí. Dúfame, že sa môžete pridať k našej práci zdieľať vedomosti s každým na planéte.

S pozdravom,
Michael Snow
Predsedníctvo Wikimedia Foundation
Jimmy Wales
Zakladateľ Wikipédie a Wikimedia Foundation


Email responder

Ďakujeme za váš e-mail tímu strategického rozvoja Nadácie Wikimedia. Váš e-mail bol doručený a bude čo najrýchlejšie prečítaný. Čoskoro kontaktujeme jednotlivcov vybraných pre operačnú skupinu. Aj vy sami môžete vytvárať operačné skupiny, s pomocou materiálov na strategy wiki (http://strategy.wikimedia.org) aby ste mohli nahlásiť späť svoje zistenia a odporúčania

Prajeme všetko najlepšie a ďakujem vám za ochotu pomôcť.

S pozdravom,

Sitenotice

  • sk/slovenčina (in progress)
  • Help build the future of {{SITENAME}} and its sister projects! <a href="http://URL">Read a letter</a> from Michael Snow and Jimmy Wales.

Title

Read a letter from Michael Snow and Jimmy Wales.