Jump to content

Call for participation/Appeal letter/lt

From Strategic Planning

Sunku patikėti, kad prieš mažiau nei dešimtmetį Vikipedija neegzistavo. Šiuo metu Vikipedija kas mėnesį naudojasi 330 milijonų žmonių, taip paversdami ją pasaulio dažniausiai naudojamu interneto žinių šaltiniu. Per paskutinius aštuonerius metus šimtai tūkstančių savanorių kūrė ir prižiūrėjo įvairius Vikipedijos projektus.

Nors mes pasiekėme daug, dar turime eiti toli, norėdami pasiekti savo viziją apie pasaulį, kuriame kiekvienas žmogus galės laisvai dalintis visomis žmonijos žiniomis. Kaip mes galėtumėme remtis savo sėkme kovoje su priekyje esančiais iššūkiais? Mažiau nei penktadalis pasaulio žmonių turi priėjimą prie interneto. Nors šimtai savanorių yra prisidėję prie Vikimedijos projektų, jie nepilnai reprezentuoja pasaulio įvairovę. Priešakyje daug pasirinkimų, mums dirbant kuriant pasaulinio masto judėjimą už laisvą nemokamų žinių kūrimą ir dalinimąsi.

Mes pradedame metų trukmės procesą, kurio tikslas išvystyti strateginį planą Vikipedijos judėjimui. Tiksliau, mes siekiame suprasti:

  • Kur mes esame dabar?
  • Kur mes norime būti po penkerių metų?
  • Kaip to pasieksime?

Padėkite mums atrasti atsakymus į šiuos klausimus. Peržvelkite juos, įvertinkite, ką jie reiškia mūsų vizijai ir mūsų vertybėms. Štai penki būdai, kaip jūs galite padėti:

  • Prisijunkite prie darbo grupės. Mes organizuojame darbo grupes, kurios ištirs įvairias temas ir paruoš susijusias rekomendacijas. Prisijunkite prie dalyvių, arba sukurkite savo grupes.
  • Praneškite, kaip galite prisidėti. Jeigu esate kurios nors mums svarbios temos specialistas, prisiregistruokite prie mūsų ekspertų duomenų bazės. Tai leis darbo grupėms ir kitiems savanoriams, turintiems klausimų, su jumis susisiekti, o jūs galėsite atsakyti, kai turėsite laisvo laiko.
  • Publikuokite savo idėjas. Parašykite pasiūlymą apie strategijos wiki ir padėkite organizuoti bei pagerinti ten jau esančius pasiūlymus. Išreikškite savo idėjas tinklaraštyje, el. pašto konferencijose ir internetinėse bendruomenėse, tokiose kaip Identi.ca, Twitter, Facebook. Pažymėkite tuos įrašus #wikimedia arba įdėkite nuorodas strategijos wiki, kad kiti galėtų jas matyti.
  • Organizuokite pokalbius apie strategiją. Norint sukurti gerus planus, mums reikalingas platus dalyvavimas. Darbo grupėms neįmanoma pasikalbėti su kiekvienu turinčiu minčių apie Vikimedijos ateitį. Čia galite padėti jūs: organizuokite savo diskusijas apie strategiją, virtualioje ar realioje aplinkoje, ir paskelbkite rezultatus strategijos wiki. Strategijos diskusijų seansų organizavimui yra skirti šablonai ir įrankiai strategy:on the strategy Wiki.
  • Pasikalbėkite su mumis. Išreikškite savo nuomones strategijos komandai. Papasakokite savo su projektais susijusias idėjas, viltis, baimes, tikslus. Palikite savo nuomones strategijos Wiki arba atsiųskite adresu strategy@wikimedia.org.

Jeigu negalite dalyvauti, galbūt nuspręsite šį svarbų projektą paremti lėšomis? Jos tiesiogiai pagelbės mūsų nemokamų žinių programoms. Mums taip pat reikalingi savanoriai, galintys prisidėti prie mūsų projektų, pagerinti technologijas ir paremti mūsų darbą kitais būdais.

Šis šimtmetis mums suteikė nuostabią galimybę pakeisti mūsų civilizaciją ir sukurti lygias galimybes visiems žmonėms. Mes tikimės, kad jūs galėsite prisijungti prie mūsų darbo dalinantis žiniomis su kiekvienu planetos asmeniu.

Pagarbiai,

Michael Snow

Pirmininkas, Vikimedijos Fondas

Jimmy Wales

Vikipedijos ir Vikimedijos Fondo steigėjas

El. pašto atsakymas

Dėkojame, kad parašėte Vikimedijos Fondo strategijos vystymo komandai. Jūsų laiškas yra gautas ir bus perskaitytas kaip galima greičiau. Mes netrukus susisieksime su asmenimis, parinktais darbo grupėms. Jūs taip pat galite sukurti savo darbo grupę bei pasinaudodami strategijos wiki (http://strategy.wikimedia.org) informacija, pranešti savo pastebėjimus ir rekomendacijas.

Linkėjimai, ir ačiū už jūsų norą padėti.

Pagarbiai,

Svetainės pranešimas

Sitenotice

  • Prisidėk prie Vikipedijos ir jai giminingų projektų ateities kūrimo! <br /> <a href="http://volunteer.wikimedia.org">Perskaityk</a> Jimmy Wales ir Michael Snow laišką.

Pavadinimas

Perskaityk Michael Snow ir Jimmy Wales laišką.

Mygtukas

Prisijunk dabar