Call for participation/Appeal letter/cs

From Strategic Planning

Poznámka: text je připraven pro úpravy


Dnes si lze jen stěží představit, že před méně než deseti lety Wikipedie ještě neexistovala. V současnosti ji používá každý měsíc téměř 330 milionů lidí, což z ní činí nejpoužívanější internetový zdroj informací. Stovky tisíc dobrovolníků v posledních osmi letech vytvořily a udržují řadu projektů nadace Wikimedia Foundation.

Přestože jsme vykonali mnohé, stále jsme ještě daleko od dosažení naší vize světa, ve kterém má každý člověk možnost svobodně sdílet veškeré lidské poznání. Na čem stavíme důvěru v úspěch úkolu, který jsme si vytyčili? Méně než jedna pětina obyvatel světa má přístup k internetu. Ačkoli stovky tisíc dobrovolníků již do projektů nadace Wikimedia Foundation přispěly, nepokrývají ani zdaleka rozmanitost celého světa. Stále před námi leží mnohé výzvy, abychom vytvořili opravdu celosvětové hnutí svobodně sdílející veškeré lidské poznání.

Zahajujeme jednoletý proces vývoje strategického plánu pro další směřování projektů nadace Wikimedia Foudation. Výslovně se snažíme najít odpovědi na následující otázky:

  • Kde se v současnosti nacházíme?
  • Čím chceme být za pět let?
  • Jak k tomu můžeme dospět?

Pomozte nám na ně nalézt odpovědi. Přemýšlejte o nich, upravujte je, vyjádřete se, co znamenají pro naše cíle a hodnoty. Zde je pět způsobů, kterými můžete pomoci:

  • Připojte se k operační skupině. Vytváříme operační skupiny, které budou prozkoumávat různá témata a tvořit pro ně doporučení. Zažádejte o spoluúčast nebo založte svou vlastní skupinu.
  • Dejte nám vědět, jak můžete pomoci. Pokud jste odborník v některé z oblastí, kterými se zabýváme, připište se do databáze odborníků. To umožní operačním skupinám a dalším dobrovolníkům obrátit se na Vás s dotazy, a Vy jim můžete odpovědět kdykoli budete mít čas.
  • Zveřejněte své vlastní nápady. Vytvořte návrh na wiki o strategii a pomozte utřídit a vylepšit již předložené návrhy. Pište své nápady na svůj blog, na mailing listy nebo na sociální sítě typu Identi.ca, Twitter či Facebook. Označte je pomocí tagu #wikimedia nebo na ně odkažte přímo ze strategické wiki, aby je ostatní mohli vidět.
  • Poskytněte prostor k diskusi. Abychom mohli vytvořit dobré plány do budoucna, potřebujeme k tomu širokou účast. Neexistuje možnost, jak by mohly operační skupiny hovořit s každým, kdo má představu o budoucnosti projektů nadace Wikimedia Foundation. To je místo, kde můžete pomoci – poskytněte prostor, kde mohou lidé o možnostech projektů nadace Wikimedia Foundation diskutovat a výsledky zveřejněte na wiki o strategii, kde jsou Vám k dispozici různé nástroje, které tato sezení usnadní.
  • Mluvte s námi. Poskytněte nám zpětnou vazbu. Prozraďte nám Vaše nápady, přání, obavy či cíle k našim projektům. Pište přímo do wiki o strategii nebo nám zašlete e-mail na adresu strategywikimedia.org.

Pokud se nemůžete zúčastnit, mohli byste zvážit možnost přispět přímo do našich projektů? Finančními příspěvky přímo podpoříte naše programy na šíření svobodných informací. Zároveň však potřebujeme dobrovolníky, kteří píší texty, pomáhají s technologickými záležitostmi nebo podporují naši práci mnohými dalšími způsoby.

Toto století nám připravilo úžasnou možnost, jak změnit naši civilizaci a stvořit rovné podmínky pro všechny lidi na světě. Doufáme, že se přidáte k našemu cíli sdílet znalosti s každým na této planetě.

Vaši,
Michael Snow
Předseda nadace Wikimedia Foundation
Jimmy Wales
Zakladatel Wikipedie a nadace Wikimedia Foundation


E-mailová odpověď

Děkujeme za e-mail našemu vývojovému týmu, který jsme obdrželi a zpracujeme jej jak jen to bude možné. Již brzy zkontaktujeme osoby, které vytvoří operační skupiny. Můžete také vytvořit svou vlastní operační skupinu, využívat materiálů na http://strategy.wikimedia.org a oznámit nám Vaše zjištění a doporučení.

S přáním všeho dobrého Vám děkujeme za Váš zájem pomoci.

Srdečně,

Sitenotice

  • Pomozte budovat budoucnost {{grammar:2sg|{{SITENAME}}}} a sesterských projektů! <a href="http://URL">Přečtěte si dopis</a>, který sepsali Michael Snow a Jimmy Wales.

Title

Dopis, který sepsali Michael Snow a Jimmy Wales.

Button

Přihlásit se