Call for participation/Appeal letter/tr

From Strategic Planning

Please note: this text is ready for translation, but please do not distribute it yet.


On yıldan daha az bir süre önce Wikipedia'nın varolmadığına inanmak çok zor. Artık, her ay 330 milyon kişi Wikipedia'yı kullanıyor ve onu dünyanın en çok kullanılan internet bilgi kaynağı durumuna getiriyorlar. Son sekiz yılda yüz binlerce gönüllü Wikipedia'nın çeşitli projelerini yarattı ve bunları yürüttü.

Although we have accomplished a lot, we still have far to go to achieve our vision of a world in which every single person can freely share in the sum of all human knowledge. How can we build on our success to overcome the challenges that lie ahead? Less than a fifth of the world's population has access to the Internet. While hundreds of thousands of volunteers have contributed to Wikimedia projects today, they are not fully representative of the diversity of the world. Many choices lie ahead as we work to build a world wide movement to create and share free knowledge.

Wikimedia hareketi için bir stratejik tasarı geliştirmek adına yıl boyu sürecek bir süreç başlatıyoruz. Özellikle, şunları anlamaya çalışıyoruz:

  • Şu anda neredeyiz?
  • Beş yıl içinde kendimizi nerede görüyoruz?
  • Bu durumdan o duruma nasıl geliriz?

Bu soruların yanıtlarını bulmamıza yardım edin. Onları keşfedin, çözümleyin, görüşümüz ve değerlerimiz için ne anlama geldiklerini yansıtın. İşte yardım edebileceğiniz beş yol:

  • Bir çalışma grubuna katılın. Çeşitli konularda keşifler yapacak ve bunlarla alakalı önerileri üretecek, çalışma grupları oluşturuyoruz. Katılmak için adınızı yazın, veya kendi grubunuzu kurun.
  • Nasıl yardım edebileceğinizi söyleyin. Eğer ilgilendiğimiz konulardan birinde uzmansanız, kendinizi uzman veritabanımıza ekleyin. Bu çalışma gruplarının ve diğer gönüllülerin, size ulaşıp soru sormalarına ve siz müsait olduğunuzda yanıtlamanıza izin verecektir.
  • Fikirlerinizi yayınlayın. strategy wikide bir öneri yazın ve daha önceki önerilerin düzenlenmesine ve geliştirilmesine yardım edin. Fikirlerinizi blogunuzda, elektronik posta listelerinizde, ve Identi.ca, Twitter ve Facebook gibi sosyal ağlarda paylaşın. Bu paylaşımlarınızı #wikimedia ile etiketleyin veya, strategy wiki'ye bağlantı verin ki diğerleri onları görebilsin.
  • Strateji hakkında görüşmeler yapın. İyi planları geliştirmek amacıyla, geniş katılımlara ihtiyacımız var. There is no way that the task forces can talk to everyone who has ideas about Wikimedia's future. This is where you can help: host your own conversations about strategy, in person or online, and publish the results on the strategy wiki. There are templates and tools for hosting strategy sessions strategy:on the strategy Wiki.
  • Bizle konuşun. Strateji takımımıza destek verin. Projeler için fikirlerinizi, beklentilerinizi, korkularınızı ve hedeflerinizi söyleyin. Strateji Wiki'ye görüş ekleyin veya strategywikimedia.org adresine bir e-posta yollayın.

Eğer bize katılamayacaksanız, bağış yaparak bu kritik projeyi desteklemeyi düşünür müsünüz? Bir bağış doğrudan global özgür bilgi programlarımızı destekleyecektir. Ayrıca, teknolojimizi geliştirecek ve bize başka yollardan da yardım edecek, gönüllülerin katılımına da ihtiyacımız var.

Bu yüzyıl bize uygarlığımızı dönüştürmeye ve tüm insanoğluna eşit olanaklar oluşturmaya şaşırtıcı bir olanak sundu. Umuyoruz sen bize katılıp çalışmalarımızın haberlerini gezegendeki her insanla paylaşabilirsin.

Saygılarımla,
Michael Snow
Başkan, Wikimedia Vakfı
Jimmy Wales
Wikipedia ve Wikimedia Vakfı Kurucusu


Email responder

Wikimedia vakfının strateji geliştirme takımına elektronik posta gönderdiğiniz için teşekkür ederiz. Elektronik postanız alındı ve olabildiğince hızlı şekilde okunacak. Yakında, çalışma grupları için seçilmiş kişilerle bağlantı kuracağız. Ayrıca, strateji wiki (http://strategy.wikimedia.org) 'deki malzemeleri kullanarak, bulgularınızı ve önerilerinizi belirtmek için, bir çalışma grubu kurmaktan çekinmeyin.

En iyi dileklerimizle, yardım etme isteğiniz için çok teşekkürler.

Saygılarımızla,

Sitenotice

  • tr/Türkçe (progress)
  • {{SITENAME}}'in ve kardeş tasarılarının geleceğini inşa etmemize yardım edin! Jimmy Wales ve Michael Snow'un <br /> <a href="http://volunteer.wikimedia.org">mektubunu okuyun</a>.

Title

Jimmy Wales ve Michael Snow'un mektubunu okuyun.

Button

Şimdi gönüllü olun