Call for participation/Appeal letter/sl

From Strategic Planning


Ťažko uveriť, že menej ako pred desiatimi rokmi, doteraz neexistovala. Teraz 330 miliónov ľudí používa zatiaľ každý mesiac, čo je svetovo najpoužívanejší online zdroj poznania. Stovky tisíc dobrovoľníkov výstavba a prevádzka rôznych projektov Wikimedia v posledných ôsmich rokoch.

Hoci sme dosiahli veľa, máme stále ešte ďaleko k dosiahnutiu našej vízie sveta, v ktorom každý človek môže slobodne podiel na celkovom počte všetkých ľudských vedomostí. Ako môžeme stavať na našom úspechu prekonať výzvy, ktoré pred nami leží? Menej než pätina svetovej populácie nemá prístup k internetu. Zatiaľ čo stovky tisíc dobrovoľníkov, ktoré prispeli do projektov Wikimedia dnes nie sú plne reprezentatívne o rozmanitosti sveta. Veľa možností, leží pred nami, ale pracujeme na vybudovanie celosvetového hnutia vytvárať a zdieľať bez znalosti.

Začíname rok-dlhý proces, rozvíjať strategický plán pre hnutie Wikimedia. Konkrétne sa snažíme pochopiť:

  • Kde sme teraz?
  • Kde chceme byť za päť rokov?
  • Ako sa dostaneme odtiaľto tam?

Ktoré nám pomôžu nájsť odpovede na tieto otázky. Preskúmať je, zlomiť sa, zamyslieť sa, čo znamenajú pre našu víziu a naše hodnoty. Tu je päť spôsobov, ako môžete pomôcť:

  • Pripojiť úkolového zoskupení. Organizujeme pracovnej skupiny, ktorá bude skúmať rôzne témy a vypracovať súbor odporúčaní, ktoré sa ich týkajú. Požiadať o účasť, alebo formou vlastných ad-hoc skupiny.
  • Dajte nám vedieť, ako môžete pomôcť. Ak ste odborníkom v jednom z predmetov rokujeme, pridajte si do našej databázy odborníkov. To umožní task force a ďalších dobrovoľníkov osloviť Vás s otázky, a môžete reagovať, keď máte čas.
  • Publikujte svoje nápady. Napísať návrh na stratégiu wiki, a pomáhajú organizovať a zlepšovať návrhy, ktoré tam už sú. Post nápady na svojom blogu, na e-mailovej konferencie, a na sociálnych sieťach ako Identi.ca, Twitter, Facebook a. Tag tých miest s #wikimedia alebo odkaz na ne na stratégiu, wiki, takže ostatní môžu vidieť.
  • Host rozhovory o stratégii. S cieľom rozvíjať dobré plány, potrebujeme širokú účasť. Neexistuje žiadny spôsob, že úlohových zoskupenie môže hovoriť každý, kto má predstavy o budúcnosti nadácie Wikimedia. Toto je miesto, kde môžete pomôcť: hosť si vlastné rozhovory o stratégii, osobne alebo on-line, a zverejní výsledky na stratégiu wiki. Existujú šablóny a nástroje pre hosťovanie stratégie zasadnutí stratégie: stratégia na Wiki.
  • Porozprávajte sa s nami. Poskytnúť spätnú väzbu na stratégiu tímu. Povedzte nám svoje nápady, svoje nádeje, svoje obavy, vaše ciele pre jednotlivé projekty. Pridať svoj názor na stratégiu Wiki, alebo poslať email na strategywikimedia.org.

Ak sa nemôžete zúčastniť, budete uvažovať o podaní dar na podporu tejto kritickej projekt? Dar bude priamo podporovať naše globálne voľný znalosť programov. Musíme tiež dobrovoľníkov, aby prispeli k našim projektom, zlepšiť naše technológie a podporu našej práce v iných cestách.

Tohto storočia sa nám predstavil úžasnú príležitosť premeniť naše civilizácie, a vytváranie rovnakých príležitostí pre všetky ľudské bytosti. Dúfame, že sa môžete sa k nám v našej práci zdieľanie vedomostí sa každý človek na tejto planéte.

S pozdravom,
Michael Snow
Stolička, Wikimedia Foundation
Jimmy Wales
Zakladateľ Wikipédie a Wikimedia Foundation


E-mail transpondér

Ďakujeme vám za odoslanie e-mailom Wikimedia Foundation stratégie vývojárskeho tímu. Váš e-mail bol prijatý a bude čítať čo najskôr. Budeme čoskoro kontaktovať ktorí sú vybraní pre pracovné skupiny. Máte tiež možnosť vytvoriť pracovnú skupinu na vlastnú päsť, s použitím materiálov na stratégiu wiki (http://strategy.wikimedia.org), aby podala správu svoje zistenia a odporúčania.

Best wishes, a ďakujem vám za ochotu pomôcť.

S pozdravom,

Sitenotice

  • sl/slovenščina (progress)
  • Help build the future of {{SITENAME}} and its sister projects! <br /> <a href="http://volunteer.wikimedia.org">Read a letter</a> from Jimmy Wales and Michael Snow.

Title

Read a letter from Michael Snow and Jimmy Wales.

Button

Volunteer now