Call for participation/Appeal letter/uk

From Strategic Planning

Please note: this text is ready for translation, but please do not distribute it yet.


Важко повірити, але менше десяти років тому Вікіпедії ще не існувало. Тепер 330 мільйонів людей використовують Вікіпедію щомісяця, що робить її найбільш відвідуваним онлайн джерелом знань у світі. Впродовж останніх восьми років сотні тисяч волонтерів будували та підтримували функціонування різних проектів фонду Вікімедіа.

Хоча ми багато чого здійснили, ми мусимо ще багато пройти, щоб реалізувати наше бачення світу, де кожна окрема особа може вільно долучатися до усієї суми знань людства. Як ми можемо продовжити розбудову на фундаменті досягнутого нами успіху? Але ж лише менше п'ятої частини людства має доступ до Інтернету. Хоч на сьогодні сотні тисяч волонтерів зробили внесок до проектів Вікіпедії, вони не є представниками усього різноманіття світу. Нам треба буде прийняти багато рішень під час нашої подальшої роботи з розвитку всесвітнього руху зі створення та розповсюдження вільних знань.

Ми розпочинаємо шлях тривалістю в один рік щоб розробти стратегічний план руху для Вікімедіа. Якщо конкретніше, то ми намагаємося зрозуміти:

  • Де ми зараз є?
  • Де ми хочемо опинитися через п'ять років?
  • Як ми пройдемо цей шлях?

Допоможіть нам знайти відповідь на ці запитання. Вивчайте їх, аналізуйте їх, реагуйте на те, що вони означають для Вашого бачення та цінностей. Ви можете допомогти такими п'ятьма шляхами:

  • Приєднуйтесь до цільової групи. Ми організовуємо зараз цільові групи, що будуть досліджувати різні теми та виробляти рекомендації, що стосуються них. Подавайте заявку на участь, або організуйте свою неформальну цільову групу.
  • Дайте нам знати, що Ви можете допомогти. Якщо Ви є експертом з одного з тих предметів, з якими ми маємо справу, додайте себе до нашої бази даних. Це створить для цільових груп та інших волонтерів можливість звертатися до Вас із запитаннями, і Ви зможете відповідати, коли матимете час.
  • Публікуйте Ваші ідеї. Напишіть пропозицію на "стратегічній" вікі, допоможіть впорядкувати та покращити пропозиції, що вже там є. Публікуйте пропозиції у Вашому блозі, списку розсилки, ча соціальній мережі, такій як Identi.ca, Twitter, та Facebook. Встановлюте для таких постингів таг #wikimedia чи встановлюйте посилання на них зі "стратегічної" вікі, так щоб інші могли їх бачити.
  • Організуйте обговорення стратегії. Нам потрібна якнайширша участь, щоб створити хороший план. Цільові групи жодним способом не зможуть поспілкуватися з кожним, хто має ідеї щодо майбутнього Вікімедіа. Якраз тут Ви можете допомогти: організовуйте свої власні обговорення щодо стратегії, реальні чи в онлайні, та публікуйте результати на "стратегічній" вікі, де є взірці та інструменти для організації обговорень стратегії.
  • Спілкуйтеся з нами. Надавайте відгук команді з напрацювання стратегії. Повідомляйте про Ваші ідеї, сподівання, побоювання та цілі, які Ви визначаєте для проекту. Додавайте відгуки до "стратегічної" вікі чи надсилайте пошту на адресу strategywikimedia.org.

Якщо Ви не можете прийняти участь, то може Ви розглянете можливість зробити пожертву на підтримку цього критичного проекту? Пожертва прямо підтримає наші глобальні програми щодо вільних знань. Ми також потребуємо волонтерів, які б змогли долучитися до наших проектів, покращити наші технології та підтримали б нашу роботу іншими шляхами.

Це століття подарувало нам дивовижну можливість докорінно змініти нашу цивілізацію та створити рівні можливості для усіх людей. Ми сподіваємося, що Ви зможете приєднатися до нашої роботи зі розповсюдження знань поміж усіма людьми на планеті.

З повагою,
Майкл Сноу
Голова Фонду Вікімедіа
Джиммі Вейлз
Засновник Вікіпедії та Фонду Вікімедіа


Email responder

Дякуємо Вам за листа, надісланиого до команди розвитку стратегії Фонду Вікімедіа, якого отримано й буде прочитано настільки швидко, наскільки це буде можливо. Ми незабаром контактуватимемо з тими, кого буде обрано для участі у цільовій групі. Почувайте себе вільним також створити Вашу власну цільову групу, використувуючи матеріали із "стратегічної" вікі (http://strategy.wikimedia.org), щоб повідомити нас про Ваші напрацювання та рекомендації.

З найкращими побажаннями та подякою за Ваше бажання допомогти.

Щиро Ваш,

Sitenotice

  • Надай допомогу у побудові майбутнього {{grammar:genetive|{{SITENAME}}}} та братніх проектів. <a href="http://URL">Прочитай листа</a> від Майкла Сноу та Джиммі Вейлза.

Title

Прочитай листа від Майкла Сноу та Джиммі Вейлза

Button

Приєднуйся до волонтерів