Call for participation/Appeal letter/fa

From Strategic Planning

لطفا توجه داشته باشید : این متن برای ترجمه آماده است ، اما لطفا آن را توزیع نکنید.


باور اینکه کمتر از یک دهه پیش، چیزی با نام ویکیپدیا وجود نداشت، کمی سخت است. امروزه، ماهانه ۳۳۰ میلیون نفر از ویکیپدیا استفاده کرده، و آن را به پر استفاده ترین منبع علمی آنلاین تبدیل کرده‌اند. صدها هزار داوطلب در هشت سال گذشته پروژه های مختلف ویکیمدیا را ساخته و پشتیبانی کرده‌اند.
گرچه ما دستاوردهای زیادی داشته ایم، اما هنوز تا رسیدن به هدف جهانی که در آن هر فرد، بتواند آزادانه در خلاصه تمام دانش بشری سهیم شود، فاصله زیادی داریم. چگونه می توانیم از موفقیت هایمان برای غلبه بر چالش های که پیش رو استفاده کنیم؟ کمتر از یک پنجم جمعیت جهان به اینترنت دسترسی دارند. در حالی که امروزه صدها هزار نفر از داوطلبان، در پروژه های ویکیمدیا مشارکت کرده اند، آنها به طور کامل نمایانگر تنوع و گوناگونی جهان نیستند. انتخاب های زیادی زمانی که برای ایجاد یک جنبش جهانی گسترده برای ایجاد و به اشتراک گذاری دانش آزاد فعالیت می کنیم، در پیش رویمانند.
ما در حال شروع یک فرآیند یک ساله به منظور توسعه یک طرح استراتژیک برای جنبش ویکیمدیا هستیم. مخصوصا ، ما در حال تلاش برای این هستیم که بفهمیم:

  • ما اکنون کجاییم؟
  • تا پنج سال می خواهیم کجا باشیم؟
  • چگونه از جایگاه کنونی به آنجا برسیم؟

به ما کمک کنید تا پاسخ این پرسشها بیابیم.آنها را کاوش کنید،به چند قسمت تقسیم کنید و منعکس کنید که آنها برای دید ما و ارزش های ما چه معنایی می دهند. در اینجا پنج روش است که شما می توانید کمک کنید:

  • عضو یک نیروی وظیفه شوید.عضو یک نیروی وظیفه شوید. ما در حال سازماندهی نیروهای وظیفه هستیم که موضوعات مختلف را اکتشاف خواهند کرد و مجموعه ای از توصیه های مربوط به آنها را تولید خواهند کرد. استراتژی : درخواست برای مشارکت، یا گروه های تک کاره خود را تشکیل دهید.
  • به ما بگویید که چگونه می توانید کمک کنید.اگر شما در یکی از زمینه هایی که ما با آن سرو کار داریم متخصصید، استراتژی : خودتان را به پایگاه متخصصان ما اضافه کنید. با این کار به نیروهای وظیفه و داوطلب های دیگر اجازه می دهید با سوالات به شما برسند، و شما می توانید پاسخشان را هنگامی که وقت دارید بدهید.
  • ایده هایتان را منتشر کنید.یک پیشنهاد در ویکی استراتژی بنویسید، و به بهبود و سازماندهی پیشنهادهایی که آنجا وجود دارد کمک کنید. ایده ها را در وبلاگ خود ، در لیست های پستی ، و در شبکه های اجتماعی مانند Identi.ca ، توییتر و فیس بوک پست کنید.آن پستها را با #wikimedia برچسب بزنید یا به آنها را در ویکی استراتژی پیوند بدهید به طوری که دیگران بتوانند آنها را ببینند.
  • گفتگوهای درباره استراتژی را میزبانی کنید.به منظور توسعه برنامه های خوب، ما نیاز به مشارکت وسیع داریم. هیچ راهی وجود ندارد که نیروهای وظیفه بتوانند با هر کسی که ایده هایی در مورد آینده صحبت ویکیمدیا دارد،صحبت کنند. این جایی است که شما می توانید کمک کنید: مکالماتتان در مورد استراتژی را میزبانی کنید ، در فرد یا آنلاین، و نتایج را در ویکی استراتژی منتشر کنید. الگوها و ابزارهایی برای میزبانی جلسات استراتژی وجود دارند. استراتژی:در ویکی استراتژی .
  • با ما صحبت کنید.پیشنهادات و انتقادات خود را به تیم استراتژی بدهید. ایده هایتان، امیدهایتان، ترسهایتان و هدف هایتان برای پروژه را به ما بگویید. پیشنهادات و انتقاداتتان را به ویکی استراتژی اضافه کنید، یا ایمیلی برای strategywikimedia.org بفرستید.

اگر شما نمی توانید مشارکت کنید، آیا می توانید برای حمایت از این پروژه حیاتی کمک مالی بکنید؟یک کمک مالی به طور مستقیم برنامه های دانش آزاد جهانی ما را پشتیبانی خواهد کرد. ما همچنین به داوطلب برای مشارکت در پروژه هایمان ، بهبود تکنولوژیمان ، و حمایت از کار ما با روش های دیگر نیاز داریم. این قرن فرصتی شگفت انگیز برای تبدیل تمدن ما، و ایجاد فرصت های برابر برای همه انسانها ارائه کرده است.ما امیدواریم که شما ما در فعالیتمان برای به اشتراک گذاشتن دانش با هر فردی در این سیاره به ما بپیوندید..
دوستار شما،
مایکل اسنو،
مدیر ، بنیاد ویکیمدیا
جیمی ولز
بنیانگذار ویکیپدیا و بنیاد ویکیمدیا

پاسخگوی ایمیل

از شما به خاطر ایمیل زدن به تیم توسعه استراتژی بنیاد ویکیمدیا متشکریم. ایمیل شما دریافت شده است و در اسرع وقت خوانده خواهد شد. ما به زودی با افراد انتخاب شده برای نیروی وظیفه تماس خواهیم گرفت. همینطور شما اختیار دارید که شخصا یک نیروی وظیفه، با استفاده از امکانات ویکی استراتژی (http://strategy.wikimedia.org) بسازید، تا یافته ها و توصیه های خود را ارائه کنید.

با بهترین آرزوها، و تشکر از شما به خاطر تمایل خود جهت کمک

ارادتمند

Sitenotice

  • به ما در ساختن آینده {{SITENAME}} و وبگاه
های خواهر آن کمک کنید. <a href="http://URL"نامه
ای از</a> مایکل اسنو و جیمی ولز

Title

Read a letter from Michael Snow and Jimmy Wales.